UWAGA

UWAGA ZMIENIAMY ADRES


Mój blog dostępny jest już pod nowym adresem


Serdecznie zapraszam na:


KRZYSZTOFNYREK.PL

Założe się, że tego nie spróbujesz

piątek, 16 października 2009

Gorący tydzien w Polsce

Niestety globalne ocieplenie znowu daje o sobie znać paraliżując Polskę opadami śniegu na początku października! Tak, tak dobrze przeczytaliście to oczywisty atak globalnego ocieplenia, bo kto nie czytał poprzednich wpisów temu zdradzę tajemnicę którą znają tylko włodarze tego świata: „Globalne oziębienie jest wynikiem globalnego ocieplenia”. Nie inaczej i lepiej zapamiętaj te słowa dobrze, bo wkrótce będą powtarzane jak to, że zima znowu zaskoczyła drogowców.

Jednak opady śniegu, to nic w zestawieniu z szokującymi wydarzeniami tego tygodnia. O porażce polskiej reprezentacji piłki nożnej nawet nie będę pisał, bo wiadomo: gdyby nie pogoda to by wygrali. Atak śnieżycy zamroził naszym piłkarzom to i owo, więc nikogo nie dziwi, że pomylili bramki. Zdarza się! Do tego na trybunach zabrakło kibiców, więc myśleli zapewne, że to tylko trening, więc nie ważne do której bramki się strzela. Jedynie pocieszenie jest takie, że teraz będą robić co potrafią najlepiej … czyli handlować meczami, przynajmniej według niektórych wtajemniczonych.

Najgorsze jednak, że prawdziwa tragedia dopiero nadciąga. Nazywać się będzie prawdopodobnie „afera kolejowa”. Chodzi o to, że niedawno przeze mnie chwalonym Przewozom Regionalnym, grozi wypowiedzenie ugody restrukturyzacyjnej z 2004r. co ma rzekomo spowodować zadłużenie ich na 1,7 mld PLN. Sugeruje żeby udali się po poradę do rządu naszego pięknego kraju, bo tam o wiele większe zadłużenie nikogo nawet nie wzrusza. Z drugiej jednak strony jeśli przypomnimy sobie jak jeszcze nie tak dawno Intercity atakowało ustami polityków Przewozy Regionalne, to do rządu może lepiej o pomoc się nie zwracać. Tak czy inaczej afera będzie na pewno głośna, bez problemów powinna wyprzeć aferę hazardową z TV.

Jeśli ciągle Ci mało to dodam jeszcze, że losowania LOTTO tez prawdopodobnie znikną z TV. Okazuje się bowiem, że żadna z ogólnokrajowych stacji nie chce już puszczać tych cowieczornych spektaklów na swojej antenie. Ciekaw jestem, co wtedy będą puszczać na szklanym ekranie? Na szczęście Totalizator Sportowy nie kończy działalności, a to ważne, bo w przyszłym roku, prócz standardowych podwyżek dojdzie podwyżka obejmująca kurs na prawo jazdy i to o całe 22% VAT, więc wygrana w kolekturze na pewno się przyda.

Osobiście rozumiem, że jest „kryzys”, dziura budżetowa gigantyczna i takie tam różne. Do tego wydatki władzy stale rosną i ciężko jest przeżyć w tym pięknym kraju, ale obciążanie obywateli coraz to nowymi podatkami na pewno nie pomoże. Wiadomo przecież nie od dziś, że aby pomóc gospodarce w ciężkich czasach trzeba obniżać podatki, a nie podwyższać, czy dokładać nowe. To rozwiązanie zostało już wielokrotnie przetestowane i o dziwo zawsze gdy podatek obniżano, rosły wpływy do budżetu. Wiem, że w pierwszej chwili to może jest nie do końca logiczne, jednak prawdziwe. Niestety w naszym kraju politycy tego nie rozumieją, a szkoda.

Na koniec dobra informacja: nasz miłościwie nam panujący Pan Prezydent zaskarżył do trybunału bardzo kontrowersyjne przepisy o ruchu drogowym. Chodzi o to, że nowe przepisy pozwalały na egzekwowanie kar za przekroczenie prędkości w trybie administracyjnym, czyli bez odwołań i z rygorem natychmiastowej egzekucji. Ponadto samochód którym przekroczono prędkość mógł być sprzedany przez organ państwowy, nawet jeśli nie należał do kierowcy. Jest to według mnie złamanie jakiegokolwiek poszanowania godności człowieka i jego prawa do własności. Na całe szczęście trybunał konstytucyjny uznał te przepisy za niezgodne z prawem. Strach jednak pomyśleć jakie przepisy wymyślą miłościwie nam panujący w przyszłości.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz