UWAGA

UWAGA ZMIENIAMY ADRES


Mój blog dostępny jest już pod nowym adresem


Serdecznie zapraszam na:


KRZYSZTOFNYREK.PL

Założe się, że tego nie spróbujesz

sobota, 7 listopada 2009

Nasze decyzje

Czytam sobie na jednym z portali, że OFE są takie wspaniałe, bo wypłacają rodzinom zmarłych emerytów odszkodowania, w wysokości ok. 30 000 zł, a ZUS to wypłaca średnio 6 000 zł. Niestety rząd chce zmniejszyć część naszej składki przeznaczoną na OFE z 7,3% do 3%. Oczywiście zajęta część ma być na ekstra koncie w ZUSie, ale żeby nie było tak łatwo, to nie będzie ona ani dziedziczona, ani też bezpośredni z niej nie będzie wypłacana nasza emerytura, tylko jak to w ZUSie emerytura będzie wypłacana z bieżących składek.

Wiadoma sprawa ZUS nie od dziś tonie w długach, niestety teraz nie za bardzo jest z czego podratować tego pożeracza pieniędzy, więc trzeba zabrać jako tako działającym OFE i dać biednemu pokrzywdzonemu ZUSowi. Pytanie tylko kiedy całkowicie zlikwidują OFE, na rzecz powrotu do jedynego słusznego sposobu odkładania na emeryturę, czyli ZUS.

Zastanawia mnie też dlaczego nie promuje się w Polsce odkładania na emeryturkę we własnym zakresie. Coraz głośniej i częściej mówi się o tym, że ZUS długo nie wytrzyma, że emerytury będą z roku na rok mniejsze, że wiek emerytalny będzie się podnosić, ale nikt nie mówi co można zrobić, aby nie bać się jesieni swojego życia. Wcale nie jest tak, że nic się nie da zrobić, jak mówi większość. Sposobów jest co najmniej kilka i wcale nie są to skomplikowane sposoby. Czego jednak możemy oczekiwać, skoro w szkole na lekcjach matematyki uczą nas rozwiązywać skomplikowane grafy, zamiast uczyć nas jak radzić sobie ze swoimi finansami.

Mało tego Unia Europejska chce teraz wprowadzić do naszych samochodów czarne skrzynki. Tak, dokładnie takie same skrzynki jak są montowane w samolotach. No właśnie pozostaje jedynie pytanie o sens takiego rozwiązania. Otóż oficjalnie mówi się, że to podniesie bezpieczeństwo, bo kierowca wiedząc, że ma w aucie czarną skrzynkę nie będzie szalał. Ponad to łatwo będzie odtworzyć okoliczności w jakich doszło do wypadku i na tej podstawie ukarać winnego.

Niby wszystko fajnie, ale już widzę jak zamiast tych wszystkich obietnic bezpieczeństwa i nieuniknionej sprawiedliwości, zobaczymy cudowne urządzenia w radiowozach Panów Policjantów które jak za dotknięciem czarodziejskiej różczki przy kontroli drogowej będą drukować mandaty za każde zanotowane przez t skrzynkę wykroczenie, za które jeszcze nie zapłaciliśmy. Swoją drogą to najlepsze rozwiązanie na pozbycie się narzekających kierowców, bo uwzględniając nasz system punktów karnych, szybko okaże się że nikt w tym kraju nie ma już prawo jazdy.

Chociaż z drugiej strony za bardzo się tym nie martwię, bo jestem przekonany o tym, że nasi rodacy wymyślą nie jeden sposób aby obejść ten nowy system rejestracyjny i od razu sprzedadzą go na allegro. Przecież każdy wie, że tachografy łatwo włączyć, wyłączyć, edytować, pożyczyć tarczę od kolegi czy co tam jeszcze zawodowi kierowcy mają w zanadrzu, więc z czarną skrzynką też nie będzie problemu.

Miejmy się więc wszyscy na baczności, bo rzeczywistość coraz chętniej czerpie garściami z książki Pana Orwella pt: ”Rok 1984”. Kto nie wierzy niech sprawdzi, że w Wielkiej Brytanii nie wolno montować otwieranych okien powyżej czwartego piętra, po to żeby ludzie nie wyskakiwali z okien. Innych podobnych przykładów jest całe mnóstwo wystarczy się dobrze rozejrzeć. A już niebawem wielki brat zajrzy do każdego z nas, będzie dołączony w kablówce gratis!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz