UWAGA

UWAGA ZMIENIAMY ADRES


Mój blog dostępny jest już pod nowym adresem


Serdecznie zapraszam na:


KRZYSZTOFNYREK.PL

Założe się, że tego nie spróbujesz

sobota, 21 listopada 2009

Świńska grypa atakuje, lepiej uważajcie.

Tak właśnie świńska grypa uderzyła w Polskę, na razie są to pojedyncze zachorowania, ale mamy pandemię, więc masowe zachorowania czają się już za rogiem, razem z producentami szczepionek.
Czym tak naprawdę jest świńska grypa? Według specjalistów świńska grypa, to nic innego jak mutacja grypy ludzkiej, ptasiej i świńskiej. Ponieważ jednak grypa ludzka ludzi nie bawi, a o ptasiej już zapomnieliśmy, czas więc na świnie w nazwie. Ponieważ ludzie są tak niesforni i korzystają masowo z samolotów, to grypa dotarła do najdalszych zakątków naszego globu dlatego mówi się o pandemii.
Myślę sobie jednak, że przeziębienie też występuje na całym globie, dlaczego zatem nie ma pandemii przeziębienia? Do tego jeszcze pandemia układu krążenia, nadciśnienia i co tam jeszcze za choroby nas atakują.
Wiem to musi być choroba zdolna przenosić się między ludźmi, to może grzybica? Mam pomysł zamknijmy ruch lotniczy, kolejowy, morski i samochodowy, wtedy na pewno ograniczymy powstawanie nowych pandemii.
Mówiąc zupełnie poważnie, to decyzję o tym czy jakąś pandemie się ogłasza, czy też nie podejmuje się na podstawie tego, czy na danego wirusa są szczepionki czy też nie. Dla przykładu ostatnimi czasy na Ziemi mamy pandemię biegunki wywołanej przez norowirusy. Oczywiście mało kto o tym wie, bo po co informować społeczeństwo skoro nie można kupić na to szczepionki. Na nową grypę już można więc reklama jest jak najbardziej wskazana. Jeszcze w kwestii wytłumaczenia: generalnie wirus grypy jest wirusem zwierzęcym i najwięcej jego mutacji powstaje właśnie w zwierzątkach, a niektóre z nich są na tyle sprytne, że udaje im się przeskoczyć na ludzi i wtedy mamy do czynienia z szalejącą grypą.
To tłumaczy dlaczego ostatnie mutacje grypy nazywane są wprost od nazw zwierzaków. Jedyna różnica w nowych wirusach grypy w porównaniu do poprzednich wirusów, to jak dla mnie fakt, że któraś z firm farmaceutycznych ma naprawdę rewelacyjnych specjalistów od marketingu, którzy robią grypie, a co za tym idzie szczepionką przeciw grypie rewelacyjną reklamę.
Ostatnie zdanie o nowej grypie jest takie, że śmiertelność nowej grypy to ok. 3 osoby na 1000 chorych, z tego co kojarzę więcej osób ginie w wypadkach samochodowych, a czy na te wypadki jest jakaś szczepionka? Pytam, bo chętnie się zaszczepię.

Zmieńmy temat na coś weselszego. Okazuje się, że w przyszłym roku czeka nas prawdziwa rewolucja komórkowa. Będzie polegać to na tym, że zrobimy swoją komórką zdjęcie jakiegoś towaru który chcemy kupić, wyślemy mmsa na odpowiedni numer, a w odpowiedzi dostaniemy ofertę tego towaru w najniższej cenie.
Nie wiem jak Wy, ale ja już się nie mogę doczekać tego rozwiązania. Podstawowym argumentem dla mnie jest to, że po co mam przepłacać skoro mogę wysyłać mmsa i kupić coś dużo taniej. Jeżeli ktoś nie wierzy, jak różne mogą być ceny jednego towaru, polecam którąś z porównywarek internetowych aby się przekonać o różnicach. Myślę, że klienci na tym bardzo skorzystają, gorzej że sprzedawcami, ale ja jestem zdania, że to klienci powinni rządzić na rynku więc widzę same powody do zadowolenia.
Mało tego jedna z firm chce wprowadzić usługi lokalizacyjne. Miało by to wyglądać w ten sposób, że na obraz z kamery w telefonie nakładane będą informacje o znajdujących się w okolicy obiektach, takich jak restauracje, sklepy i tym podobne. Również bardzo ciekawa oferta, wyobraźmy tylko sobie: potrzebujemy dajmy na to kiosku, wyciągam telefon, rozglądam się za jego pomocą po okolicy i w chwile później już wiem gdzie leży najbliższy kiosk.
Na koniec naszła mnie taka refleksja: ciekawe kiedy telefony będą identyfikowały osoby zarażone świńską grypą? Wiadomo będzie wtedy kogo unikać, a co za tym idzie poczucie bezpieczeństwa wzrośnie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz