UWAGA

UWAGA ZMIENIAMY ADRES


Mój blog dostępny jest już pod nowym adresem


Serdecznie zapraszam na:


KRZYSZTOFNYREK.PL

Założe się, że tego nie spróbujesz

środa, 17 lutego 2010

Afera kontrolowa


Afera hazardowa nabiera tempa i rumieńców. Już nie chodzi tylko o to kto z kim gra w golfa, albo kto w ogóle nie gra, teraz chodzi też o haki. No haki to mi się kojarzą tylko z niezłą rzeźnią. No i w sumie coś w tym jest, bo szanowany Pan Prezes PiS wytacza najcięższe działa przeciwko liderowi obozu przeciwnego. Mało tego chce go postawić przed sądem, a ponieważ jak sam mówi jest prawnikiem, to na prawie zna się jak nikt inny i już niebawem będziemy mieli prawdziwą sensację na pierwszych stronach gazet. Swoją drogą ciekawe, czy obaj Panowie Graja w golfa? Myślę, że to może być kluczowe zagadnienie w tej sprawie.
Media zakomunikowały, że we Włoszech doszło do napadu na supermarket. Niby w tym nic nadzwyczajnego, ale jeśli chodzi o szczegóły, to napastnicy mieli na sobie maski przedstawiające tamtejszych polityków. Żeby było śmieszniej politycy Ci reprezentują różne opcje polityczne. Włoska prasa ochrzciła ten napad mianem napadu ponad podziałami. Wszystko to niby śmieszne, ale jak się tak przyjrzymy temu wszystkiemu co się dzieje w tzw. UE to właśnie jest to taki napad na ludzi ponad partyjnymi podziałami. Tu niby jakieś afery, spory, to znowu weto prezydenta, a prawda jest taka, że bez rozgłosu przemyca się coraz to nowe ustawy które służą ubezwłasnowolnieniu społeczeństwa.
Ja rozumiem, że jest pewna część ludzi którzy lubią jak się kieruje ich życiem i w porządku mają do tego prawo i nic mnie do tego, ale jest też część ludzi, którzy sami chcą rządzić sobą, no i mają problem. Żeby była jasność ja nie mówię tu o sprawach wykraczających poza moje ja, bo wtedy faktycznie jakieś regulacje się przydają, żebym dla przykładu nie przebił się do sąsiada i zagarnął część jego pokoju, bo na przykład potrzebuję więcej przestrzeni. Natomiast jeżeli mam swój kawałek ziemi i ktoś mi mówi, jaki mam tam dom zbudować, a że to w domu mogę mieć, a to nie, a garaż to taki a taki nie, a że drzewo to w tym miejscu, a w tym nie i tak dalej bez końca, no to jest to dla mnie przesada. Krzyczę o tym ciągle i krzyczeć nie przestanę, bo jeżeli nakłada się podatek na papierosy tylko pod pretekstem, żeby ludzie nie palili, to też będę krzyczał, chociaż sam papierosów nie palę, ale uważam że jeżeli kto lubi, to nie mam prawa mu tego zabraniać. Proszę też nie mówić, że leczenie takiej osoby kosztuje i trzeba mieć na to pieniądze skądś, bo w NFZ to ich na pewno nie ma i nie jest to żaden argument. Każdy wie, że służba zdrowia działa tak, a nie inaczej, jest to kolejny worek bez dna, do którego dorzucamy, a nic z tego nie mamy, albo mamy bardzo niewiele. Poza tym starzenie się też kosztuje NFZ, bo starsi ludzie częściej chodzą do lekarza, tak że proponuję podnieść podatki starszym osobom.
Jeżeli jesteśmy już w temacie kontroli, to pragnę poinformować, że Komisja Europejska zaproponowała, żeby statystyki  gospodarcze nadsyłane przez kraje członkowskie do Brukseli były kontrolowane. Pomijam już fakt, że jest to kolejna działka w której chce dominować UE, bo w sumie to żadna nowość, ale wyobraźmy sobie teraz, że te kontrole będą na serio. Szybko się może okazać, że nie tylko Grecja ma problemy. Niestety socjalizm kosztuje i to bardzo dużo, wiedzą o tym wszyscy, ale nikt nie ma odwagi coś z tym zrobić. W sumie to się nie dziwię, bo spróbujcie zabrać biednemu bezrobotnemu od tak dawna, że nie pamięta kiedy i czy w ogóle pracował, zasiłek. No nie ma szans, bo przecież żyć z czegoś musi, a z pracy to na pewno nie, bo praca to dla niewolników. Takich bojowników o wolność jest oczywiście spore grono, ale nie tylko to kosztuje w państwie socjalistycznym. Jeden z głównych przedstawicieli socjalizmu powiedział kiedyś: „dajcie ludziom demokracje, a sami stworzą sobie socjalizm”, no i właśnie nieprzerwanie od końca drugiej wojny światowej tworzymy sobie socjalizm. Zobaczymy jak się to skończy, ale gołym okiem widać, że jedziemy nie w tym kierunku co trzeba. Z resztą jak spojrzeć na historię, to demokracja nigdy zbyt długo nie trwała i zawsze kończył się katastrofą, tak że trzymajmy się dobrych myśli, a będzie dobrze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz